A hiányzó, mozgó vagy sérült fog nemcsak mosolyunkra, hanem magabiztosságunkra is negatív hatással lehet. A fogászati implantátum javít a fogsor állapotán, önbizalmat ad, valamint a szájüreg általános egészségét is elősegíti.
Mi a fogászati implantátum?
A fogimplantátum a pótolt fogak alapja. Az új foga(ka)t biztonságosan a helyükön tartja, miközben elősegíti a csontok egészségét is. A műfogsorral ellentétben az implantátum a szájüreg állandó tartozéka, javítja a beszédet és megkönnyíti az étkezést. A fogászati implantátum a saját fogakhoz hasonlóan néz ki és működik anélkül, hogy a szájüregben bármely más fogat zavarna.
Hogyan készül a fogászati implantátum?
A helyreállító fogászat egyik legkorszerűbb módszere a fogászati implantátum, mely segít megőrizni a fogíny és a fogak egészségét. Az eljárás során jellemzően egy "oszlopot” vagy “csavart” helyeznek el a hiányzó fog csontüregében. A fogíny gyógyulása után a fogsorához illő korona kerül az oszlopra.
Nekem beültethető a fogászati implantátum?
Általánosságban elmondható, hogy a legtöbb egészséges fogínnyel rendelkező páciens alkalmas a fogászati implantátum beültetésére. Beszélje meg fogorvosával, hogy Ön alkalmas lehet-e fogászati implantátum beültetésére. Egyéb fogászati helyreállító lehetőségek is rendelkezésre állnak, amelyek a szájürege egészségi állapotától függően jobban megfelelhetnek az Ön igényeinek.
A fogorvos többek között az alábbi tényezőket mérlegelheti arra vonatkozóan, hogy a fogászati implantátum javasolt-e az Ön számára:
Általános egészségi állapota
Ön mit részesít előnyben
Az implantátum beültetési helye
Az állcsont egészségi állapota
Kiadások mértéke